01.12.2023 - Ergani Haber, tanıtım ve firma rehberi sitemize hoş geldiniz.

Yeni Eğitim Öğretim Yılı İlçemize Hayırlı Olsun

Yeni Eğitim Öğretim Yılı İlçemize Hayırlı Olsun
REKLAM ALANI

Kötüleşen ekonomik şartlardan dolayı, Okul servisleri ve Okul öğrenci kıyafetleri fiyatları velileri hayli düşündürmekte. Öğrenci kıyafetleri 250 TL’den başlamakta, kıyafetin yanında ayakkabı, çanta, kırtasiye malzemesi harçlık derken yine velileri zorlu bir sene bekliyor olacak. Hele ki çocuk sayısının fazla olduğu coğrafyamızı düşünürsek; her çocuğa yapılabilecek bu masraf ailenin ekonomik yapısını baya sarsacağa benziyor. 

Özel okul devlet katkı payının ödenmemesi nedeniyle özel okullara gitmek isteyen öğrenciler amaçlarına ulaşamamakta, bu da özel okulların öğrenci bulamamasına neden olmaktadır. Gündemdeki haberlere baktığımızda; öğrenci sıkıntısından dolayı öğretmenlerinin maaşını veremeyen özel okullar ile ilgili haberler çoğalmaya başladı. 

Bütün bu olumsuzluklara rağmen

Ve bir tatilin daha sonuna geldik, zil sesinin, öğrenci koşuşturmasının ve öğretmen çabasının yer alacağı yeni eğitim öğretim yılının başta ilçemizde görev yapan bütün eğitim camiasına ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.

  • 2019-2020 Eğitim öğretim yılı 09 Eylül 2019 tarihinde başlayacak, diğer yıllara göre bu sene bizi iki ara tatil dönemi bekliyor.
  • Birinci ara tatil 18-24 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek, bu tatilde öğrenciler tatil yapacak. Öğretmenler bu ara tatili seminer çalışmaları ile geçirecek.
  • 19 Ocak tarihinde 1. Yarıyılın sonuna geleceğiz.
  • 2. Yarıyıl 03 Şubat Tarihinde başlayacak
  • 06-12 Nisan tarihleri arasında ikinci ara tatil yaşanacak. Yine bu ara tatilde öğrenciler tatil yapacak öğretmenler ise bu arayı seminer ve toplantılar ile geçirecek.
  • 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı 21 Haziran 2020 tarihinde son bulacak.
REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ