24.07.2024 - Ergani Haber, tanıtım ve firma rehberi sitemize hoş geldiniz.

Kızlarımız Ragbi Şampiyonu Oldu

Kızlarımız Ragbi Şampiyonu Oldu
REKLAM ALANI

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Gençler Ragbi Türkiye Birinciliği müsabakaları Vakfıkebir Stadında gerçekleşti. Müsabakalar sonucunda İlçemiz okulu Ergani Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Genç Kadın Ragbi Takımımız Finalde Konya Spor Lisesi Kız Ragbi Takımını yenerek Şampiyonluğa ulaştı.

Vakfıkebir Stadı’nda gerçekleştirilen müsabakalarda, 22 ilden 36 takım ve 560 sporcu 5 gün boyunca mücadele etti.

Genç kadınlar kategorisinde birinci olan Okulumuz Ergani Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız Meslek Lisesi) Beden Eğitimi Öğretmeni ve takımın teknik direktörü Orhan Polat, sporcularının çok iyi mücadele ederek derece aldığını ifade etti.

Ergani Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sporcularından Seher Yuttaş ise daha önceki müsabakada Türkiye dördüncüsü olduklarını belirterek, “Ragbiyi severek yapıyoruz, Diyarbakır’ı da gururlandırdık, mutluyuz. Kendimize güvendik, hocalarımız da bizlere güvendi.” dedi.

Genç kadınlarda Ergani Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, Konya Spor Lisesi ikinci, Kastamonu Sevim Tokatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü, Samsun Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımı da dördüncü oldu.

Müsabakada en değerli erkek oyuncu Nuri Samet Koru, en değerli kadın sporcu Seher Yuttaş, sayı kralı Mustafa Kuzey, sayı kraliçesi ise Amine Hazel Kurtoğlu oldu.


Başarının Hikayesi….

Sadece ilçe olarak değil Bütün Ülke olarak yabancısı olduğumuz bir spor dalı olmasına rağmen farklılık yaratmak ve kızlarımızı sportif alanlarda hem başarıya hem de kariyere odaklandırmak amacıyla Beden Eğitimi Öğretmeni Orhan POLAT tarafından denenen ve öğrencilerin ilgisiyle daha da tercih edilen bir spor dalı haline gelen Ragbide spor okulu olunmamasına rağmen disiplinli çalışma ve azim ile başarı kaçınılmaz oldu.

İlçemize bu gururu yaşattığı için; kızlarımızın etkinliklere katılması hususunda maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkanı V. Ahmet KARAASLAN’a, Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ATABEY’e, başta bu sporu ilçemize kazandıran Beden Eğitim Öğretmenimiz Orhan POLAT’a, sporun denenmesini ve sevilmesini sağlayan bu uğurda desteğini sunan dönemin Okul Müdürü Gülseren AKSOY’a, Spor takımı ile her daim birlikte olup destek veren Okul Müdürü Kasım FİNCAN’a, teşekkür ederiz.

Başarınız daim olsun.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ