30.11.2023 - Ergani Haber, tanıtım ve firma rehberi sitemize hoş geldiniz.

Telefonsuz Whatshap kurulumu ve kullanımı

Telefonsuz Whatshap kurulumu ve kullanımı
REKLAM ALANI

Bildiğimiz gibi WhatsApp hem görüntülü hem de yazılı bir yazışma programıdır. Kısa sürede dünyanın en çok kullanılan Android ve İos uygulamaları arasına giren WhatsApp günden güne kendini geliştirmektedir. Peki WhatsApp’a girmek için neler gerekli bu sorunun cevabını bulmaya çalışalım.

Öncelikle WhatsAppı kullanabilmek için kesinlikle bir telefon hattının olması gerekiyor. Telefon numarası ile doğrulandıktan sonra kullanılan bir program olduğu için, kullanılan bir telefon hattı ile birlikte akıllı veya normal bir telefonun olması gerekir.

Şimdi WhatsApp’a giriş yollarını açıklayalım.

AKILLI TELEFON İLE GİRİŞ

Akıllı telefon ile Android ve İos mağazalarından indireceğiniz WhatsApp uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra (otomatik olarak yüklenir) doğrulama kısmına telefon numaranızı yazıp gelen doğrulama kodunu girerek uygulamayı kullanabilirsiniz.

AKILLI TELEFONDAN GİRİŞ BİLGİSAYARDAN KULLANIM

Akıllı telefona kurmuş olduğumuz WhatsApp uygulamasını telefonun tuş takımından dolayı veya başka nedenlerle kullanmaktan sıkılıp Bilgisayar üzerinden mi kullanmak istiyorsunuz. Bunun için de iki yol bulunuyor.

Birinci yol program kurmadan kullanmak istiyorsanız. Bilgisayarda herhangi bir tarayıcıda https://web.whatsapp.com/  adresini yazdığınızda karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi karekod kısmı gelir. Yan tarafında söylenenleri yaptığınız zaman telefonunuzdaki görüntü olduğu gibi bilgisayar ekranına aktarılır, telefonda yaptıklarınızın aynısını bu ekranda whatsapp üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

İkinci yol program kullanarak telefonda bulunan whatsapp ekranını yansıtmak. Bunun için https://www.whatsapp.com/download/?lang=tr adresine girip kendi bilgisayarınıza uygun olan sürümü indirip bilgisayarınıza kurmak ve ekrandakileri takip etmek. Windows ortamında kullanabilmek için en az Windows 8 işletim sistemine sahip olmanız gerekmektedir.

AKILLI TELEFON OLMADAN GİRİŞ

Akıllı telefon olmadan girebilmek için Bilgisayarımıza Android kurulumuna izin veren veya paket halinde kurulan programları kurmak. Bunun için size tavsiye edebileceğim en iyi program BlueStacks programı.

Bu programı indirmek için https://www.bluestacks.com/tr/index.html adresine tıklıyoruz. Bu adrese tıkladıktan sonra site bilgisayarımızda yüklü olan windows sürümünü otomatik olarak algılayacak 32 veya 64 bit olarak indirme linki sunacaktır. Ücretsiz olarak programı indirip bilgisayarımıza kuruyoruz.

Program yüksek grafik özelliklerine sahip olduğu için bilgisayarınızda en az 4 GB ram olması ve Bios ayarlarınızdan Virtualization (Bilgisayar Sanallaştırma) seçeneğinin açık (Enable) olması gerekmektedir.

Gerekli ayarları yaptıktan sonra program kendisini ayarlayacak ve Karşımıza Google Hesabı Giriş kısmı gelecektir. Bu kısımdan android telefonda yaptığımız gibi Gmail hesabımızı ve şifremizi girdikten sonra programın telefon ekranı gibi bir ekranı karşımıza getirmesi beklenecek. Ekran geldikten yapacağımız şey, Telefonda yaptığımız gibi Google Play Store’den WhatsApp uygulamasını indirip, telefon numarası girerek doğrulamak. Bu şekilde WhatsApp dışındaki diğer bütün uygulamaları ve oyunları da indirip kullanabilirsiniz.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ