19.04.2024 - Ergani Haber, tanıtım ve firma rehberi sitemize hoş geldiniz.

Doğalgaz’ın Bozduğu Yolu Belediye Yapacak

Doğalgaz’ın Bozduğu Yolu Belediye Yapacak
REKLAM ALANI

Belki de son bir yıldır en çok şikayet ettiğimiz konulardan biri olan Doğalgaz boru hatlarının döşenmesinden arta kalan enkaz gibi; hem insan sağlığına hem de trafikteki araçlara fazlasıyla zarar veren yollar. Daha önce Yenişehir yerleşiminin bulunduğu yerde yapılan doğalgaz çalışmaları Ergani’mizin diğer yollarında ve mahallelerinde hızla devam etmektedir. 

Doğalgaz firmasının yaptığı çalışmalardan dolayı yollar kullanılamaz hale gelmektedir. Ergani Belediyesi hem belediyecilik görevi icabı hem de vatandaşların yoğun istek ve şikayetleri doğrultusunda yolların tamamen asfaltlanması için ihale sürecine girdi. 

Ergani Belediye Başkanı Ahmet KAYA yaptığı açıklama ile, ‘’Otogar kavşağından başlayarak saat kulesinden devam eden ana arterimiz, Dicle yolunun sonuna kadar; yine eski Diyarbakır yolundan yüksekokul önünden geçerek Yenişehir ana arterine bağlanana kadar; eski Diyarbakır yolundan Güldoğan petrole çıkan cadde ve merkez üç yoldan Diyarbakır-Elazığ yolundaki dört yola kadar toplam 65 bin metre karelik yolumuz sıcak asfaltla yenilenecektir. Buralardan sökülen parke taşlarımız da ayrıca ihtiyaç duyulan yerlere kullanılacaktır. Bu işlem ihale sürecindedir. Süreç tamamlanınca fiili çalışmalar hızla başlayıp sonlandırılacaktır. Kış mevsiminin olumsuz şartlarından etkilenmemek adına her türlü tedbirin alınacağı konusunda hemşehrilerimiz müsterih olsun’’ dedi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ