19.04.2024 - Ergani Haber, tanıtım ve firma rehberi sitemize hoş geldiniz.

Tablet ile akıllı tahtayı kontrol etmek

Tablet ile akıllı tahtayı kontrol etmek
REKLAM ALANI

Fatih projesi kapsamında öğretmenlere verilen General Mobile tabletler ile Fatih projesi akıllı tahtalarını kontrol etmek mümkün. Hem kontrol hem de tablette yazdığımız yazıların akıllı tahtaya yansıtılıp öğrencilerin görmesi sağlanabilir. Özellikle soru çözümlerinde işimize yarayacak bu uygulama ile öğrencilerin ilgisini derse yönlendirme daha da kolaylaşacak.

Öncelikle tableti ve akıllı tahtayı kontrol etmek için gerekli olan işlemleri sıralayalım.

  • Biz bilgisayar ve tableti birbirine bağlamak için Virtual Tablet programını kullanacağız, siz başka ücretli veya ücretsiz programlar kullanababilirsiniz. Öncelikle Bilgisayarımıza Virtual Tablet Server programını indirip kuruyoruz. Programı sitesinden ücretsiz şekilde indirmek için Tıklayınız

 

  • Google Play mağazasından Virtual Tablet programını tabletimize indirip kuruyoruz. Programın ücretli ve ücretsiz sürümü mevcut. Ücretli sürümün ücretsiz sürümden farkı fazladan bir kaç ayar yapabilmenin yanında tabletin siyah ekranına çizdiğimiz/yazdığımız yazıları görebilmemiz. Ücretsiz sürümde çizilen ve yazılanlar görünmez.
  • Tableti ve bilgisayarı birbirine eşleştirmek için Wifi ağı, wifi dememe bakmayın, internet olup olmaması önemli değil. Kablosuz ağ bağlantısının olması yeterli. Örneğin ikisini de telefonumuzun internetini kapatarak paylaşıma açtığımız Wifi ağına bağlayabiliriz.

Bunları yaptığımızı varsayarak devam edelim.

  • Öncelikle bilgisayarımızdaki Virtual Tablet Server programını açıp Wifi ağına bağlıyoruz.
  • Tabletimizdeki Virtual Tablet programını çalıştırıp Wifi simgesine tıklayıp bilgisayarımız ile eşleştiriyoruz. Eşleştirme gerçekleştiği gibi tabletimizin ekranı siyah hale gelir.
  • Siyah ekranda kalemi oynatmamız ile akıllı tahtanın ekranındaki Mouse simgesi hareket eder. Paint programını açarak içinde kalem ile çizim yapabilir, silebilir veya kalem ile sanal klavye üzerinden yazı yazabiliriz.
  • Kalem ile tahta üzerinde çizim, çözüm ve yazı yazabileceğiniz en iyi programlardan biri PDF Annotator programıdır. Bu program ile bilgisayarımızdaki PDF dosyaları üzerinde çizim yapabilmemizi, önceden hazırlanmış olan test sorularını çözmek için işaretlememizi veya boş bir sayfa oluşturarak kalem ile istediğimiz renkte yazı yazabilir veya resim çizebiliriz.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ