19.04.2024 - Ergani Haber, tanıtım ve firma rehberi sitemize hoş geldiniz.

Özlenen Cuma Namazı Kılındı!

Özlenen Cuma Namazı Kılındı!
REKLAM ALANI

Covid-19 nedeniyle dünya genelinde hayatın durduğu bu zamanlarda, virüsün etkisini azaltmak ve hastalığı önlemek amacıyla sosyal, ekonomik, eğitim gibi bir çok alanda gerekli önlemler alındı, alınan bu önlemlerin birisi de toplu halde yapılan ibadetler. Toplu ibadetlerin neden olabileceği virüs yayılımını önlemek için Bilim Kurulu tavsiyesi ile Bakanlar kurulu tarafından Camii’lerde cuma namazı başta olmak üzere cemaatle namaz kılınmasına ara verildi.

Virüsün etkisini azaltması ile hayatın normalleşmesi adına 29 Mayıs itibariyle gerekli önlemler alınması şartı ile kapalı olmayan belli yerlerde cemaatle cuma namazı kılınmasına izin verildi. 

Önlemler;

 • Maske takmak
 • Bireysel seccade getirmek
 • Mesafeyi korumak
 • Belli yerlerde ateşin ölçülmesi

Yukarıda sayılan önlemlere uymak şartı ile sokağa çıkması yasak olan 65 Yaş üstü, kronik hastalığı bulunan  ve 18 yaş altı vatandaş dışında herkes cuma namazını kılabilir.

İlçemizde de Kaymakamlığın belirlediği alanlarda yukarıdaki önlemlere uyularak cemaatle namaz kılındı, Polis kontrolünde selamlaşmaya izin verilmeyen, Cuma hutbesinin uzatılmadığı, Cuma namazından sonra uzun uzun namaz kılınmasına ve dua edilmesine izin verilmeyen, özlenen cuma namazlarının tadını vermese de tekrar cemaat ile namaz kılmak vatandaşları memnun etti.

Namaz kılınan yerlerin kısıtlı olması ve virüsün devam etmesinden dolayı tedirgin olan vatandaşların çoğunun evlerinde namaz kılmayı tercih ettiği gözden kaçmadı.

Cuma Namazından görüntüler;

HACI HASAN ERGÜN CAMİİ

HACI HASAN ERGÜN CAMİİ

HACI HASAN ERGÜN CAMİİ

HACI HASAN ERGÜN CAMİİ

ERGANİ HALI SAHA

ERGANİ ŞEHİR STADYUMU

ERGANİ ŞEHİR STADYUMU

ARİF BİÇEN HALI SAHA

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Rıza dedi ki:

  Allah kabul etsin

  1. Mehmet dedi ki:

   Amin

BİR YORUM YAZ