19.04.2024 - Ergani Haber, tanıtım ve firma rehberi sitemize hoş geldiniz.

Kız Meslek Lisesi’nden Çevre Projesi

Kız Meslek Lisesi’nden Çevre Projesi
REKLAM ALANI

Eski adıyla Ergani Kız Meslek Lisesi yeni adıyla Ergani Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, çevre kirliliğine ve geri dönüşümün önemine dikkat çekmek amacıyla “Don’t throw&pollute! reuse!” adlı bir eTwinning projesine başlattı.

DİYARBAKIR – Ergani Ergani Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Canan EGE rehberliğinde okul öğrencilerinin katılımıyla bir eTwinning projesi hazırladı. Çevre kirliliğinin azaltılmasının önemi ve yollarının anlatıldığı projede, çevre kirliliğin azaltılmasında özellikle geri dönüşümün önemli rolüne dikkat çekmek amacıyla hazırlanan projeye yabancı ortakların (yabancı okulların) da ilgisi oldukça büyük oldu. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı başında proje çalışmalarına öğrencilerle de başlanmış ve projenin önümüzdeki yıllarda da devam etmesi planlanmaktadır. 

Sizler de çevremizi temiz tutmak adına kendi evlerinizde ve iş yerlerinizde geri dönüşüme önem vererek bu projeye katkıda bulunabilirsiniz.

Daha yaşanılır bir dünya için, kendimizden başlayıp, çocuklarımızı ve çevremizi çevre temizliği konusunda uyaralım, bilinçlendirelim.

Temiz bir dünya hepimizin hakkı.

e-twinning kulübü öğrencilerince hazırlanan projenin bağlantıları:

  • eba bağlantısı

http://www.eba.gov.tr/haber/1563788674

  • blog sayfaları 

https://dontpollutereuse.blogspot.com/  

  • facebook sayfası

https://www.facebook.com/etwinningprojects/

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ